U zdechnutej kočky

séria hudobno diskusných relácií, dokumentujúcich vývoj alternatívnej hudobnej scény v prvých nezávislých kluboch Káčko (ArtKlub) a Archa v Trnave po roku 1989


u_zdechnutej_kockyOd septembra 2017 pripravujeme sériu hudobno diskusných relácií dokumentujúcich vývoj alternatívnej hudobnej scény v prvých nezávislých kluboch Káčko (ArtKlub) a Archa v Trnave po roku 1989. Diskusie budeme postupne venovať žánrom od blues, country, jazzu cez rock, punk a metal až po hip-hop a elektroniku. Okrem hudobníkov vyspovedáme prevádzkovateľov, promotérov, zvukárov a fanúšikov, či dlhoročných návštevníkov oboch klubov. Videozáznamy diskusií v profesionálnej kvalite zverejníme online na You Tube.

Okrem prípravy diskusií tvorí druhú, rovnako významnú časť projektu U zdechnutej kočky tvorba digitálnej databázy archívnych materiálov z histórie trnavskej hudobnej scény po Nežnej revolúcii. Chceme zozbierať a digitalizovať čo najväčšie množstvo dokumentov: fotografie, plagáty, videá, audiozáznamy viažuce sa k priestorom Káčka a Archy. Tieto materiály zdigitalizujeme a zverejníme online ako voľne dostupný, štruktúrovaný a prehľadný archív, ktorý bude môcť v ďalších rokoch stále rásť.

Keď v roku 1995 vošla do podzemia dnešnej Archy partia mladých ľudí s úmyslom sprevádzkovať tam klub, narazili na múmiu mačky a vznikol aj prvý názov barového priestoru. Naším cieľom nie je ani tak pripomínať “špinavé” začiatky undergroundu. Skôr chceme dokázať, že v priestore Káčka a Archy má Trnava už skoro 30 rokov miesto, kde vzniká a kde sa uchováva sloboda.
Sloboda voľby, prejavu, sloboda hudby.

Viac materiálu sa nachádza aj na:

YouTube U zdechnutej kočky

FaceBook U zdechnutej kočky

Press Promo po prvej epizóde

MTT report:

archív jednotlivých epizód