Prečo GODOT?

prečo by som moje oddreté 2% mal venovať nejakému ozku?


Priatelia, tento rok je možné venovať na podporu OZ Godot Projekt 2% z vašich daní a tak vyčleniť aspoň časť z týchto peňazí, na podporu D.I.Y. projektov, ktoré nemajú za sebou žiadne politické pozadie, žiadnych sponzorov, len snahu vytvárať v meste, v ktorom žijeme priestor pre vzájomnú solidaritu a budovanie prirodzenej alternatívnej kultúry, ktorá je založená na osobnom prepájaní a je absolútne nezávislá od štátu, sponzorov, či ideológií.  Projekty, pre ktoré budú venované prostriedky využité: Rádio Bunker, Deti píšu Deťom (príbehy), .Soul Dinner a ostatné činnosti, ktoré nájdete na našom webe po prekliku na Naše Aktivity


Rádio Bunker

Hlavným zámerom tohto nášho najrozsiahlejšieho projektu vždy bolo a bude podporovať a prezentovať nemainstreamové hudobné projekty, ktoré produkujú kvalitnú výpovednú hudbu, ale majú len malú šancu byť prezentované v komerčne orientovaných médiách a poskytovať náš priestor na podporu a prezentáciu nedostatočne prezentovaných zaujímavých mimovládnych, sociálnych, enviromentálnych a ľudskoprávnych projektov. Nevysielame, ani nikdy nebudeme vysielať reklamy a všetka hudba, ktorá v Bunkri vznikla počas relácii, jamov a živých vstupov je voľne dostupná pod slobodnou licenciou Creative Commons.

V Bunkri na pravidelnej báze organizujeme živé nedeľné relácie vo forme live vystúpení a rozhovorov s ľuďmi, ktorých hudba, príbeh, činnosť, či postoj dokážu osloviť, motivovať a zaujať.

Bunker na webe

Deti píšu Deťom (príbehy)

Projekt založený na našej viere v to, že detský svet, jeho fantáziu a čaro dokážu zachytiť najlepšie práve deti, ktoré sme sa rozhodli motivovať a podporiť a z pomocou Participatívneho rozpočtu Mesta Trnava sa nám to podarilo.

Do celého procesu sme vstúpili hlavne preto, že projekt bol komplet celý tvorený deťmi a aj vďaka našj viere, že sa z týchto príbehov napísaných talentovanými detskými autormi v mnohom dokáže poučiť i nejeden dospelý poslucháč, ktorému sa jeho neochvejnou snahou po dospelom a zodpovednom jednaní denne darí robiť množstvo kompromisov a výhodných rozhodnutí.

Jedným z posledných dôvodov, prečo sme sa rozhodli investovať množstvo energie a času do vízie vtedy 9 ročnej Peťky je najmä viera v silu detského hlasu a posolstva v tomto svete, ktorý chceme svojim konaním meniť, prispôsobovať, kritizovať, prekombinovávať, občas z neho utekať a prikrášľovať ho, ale len máloktorí z nás v ňom vedia a chcú skutočne žiť ...

Naše pásmo večerníčkov je sériou príbehov, ktoré od základu vytvoria samotné deti.

V tomto roku sa z odvysielaných a na CDčkach vydaných príbehov, ktoré sme odovzdali autorkám a autorom = deťom - pokúsime vytvoriť ilustrovanú knižku.

podrobný popis projektu  archív príbehov

Soul Dinner

Soul Dinner je hudobným konceptom Rádia Bunker - jedná sa o pásmo literárno – hudobných večerov, ktoré sú zamerané na prezentáciu kvalitnej autorskej poézie a hudobnú tvorbu, hlavne menšinových žánrov.

Súčasťou týchto podujatí je aj zdieľanie vegánskeho a vegetariánskeho jedla, ktoré pred každým takýmto podujatím spoločne pripravujeme.

Literárne prezentácie sa dejú v sprievode živej klavírnej hudby a zameriavajú sa na poéziu málo známych autorov.

Soul Dinner akcie ponúkajú priestor aj pre prezentáciu umeleckých a hand-made výrobkov šikovných ľudí z Trnavy a okolia a takisto vytvárajú priestor pre zviditeľňovanie ľudí, ktorí svojou činnosťou vytvárajú hodnoty prispievajúce k pozitívnym zmenám v prostredí, v ktorom sa uskutočňujú.

Prehľad uplynulých akcií:
Soul Dinner, Vol. 1
Soul Dinner, Vol. 2
Soul Dinner, Vol. 3
Audio záznamy prezentovanej poézie:
Poetry reading from SPOLU (Soul Dinner 3, SpodNas)
Live at Soul Dinner Vol.I by F.R.O.D
Poetry reading, Soul Dinner Vol.2
Videá z akcií:
Soul Dinner vol. I
52 Hertz Whale live @ Radio Bunker

Viac informácií o našej činnosti nájdete v našich newsletteroch TU, a o tom ako rozmýšľame si môžte prečítať v našich blogoch:
blogy Rádia Bunker
Ako sme porodili projekt Deti píšu Deťom (príbehy) | alebo príbeh koordinátora
Deti píšu Deťom (príbehy) - prvý od konca - začiatok zdola
Participatívna haluz (haluz je časť stromu)


Za akúkoľvek formu podpory vopred veľmi pekne ďakujeme.

Godot team

Ako darujem?