Časté otázky

Odpovede na najčastejšie otázky týkajúce sa Rádia BunkerČo to presne znamená creative commons rádio?

Znamená to, že všetky nami prezentované hudobné diela sú licencované pod niektorou z licencií creative commons.

Viac info o licenciách creative commons TU
Reláciu Radia Bunker o licenciách creative commons si môžte vypočuť priamo tu:

Môžem poskytnúť svoju hudobnú tvorbu do vysielania Radia Bunker?

Ano je to možné. Ak máte svoju tvorbu licencovanú pod creative commons a sadne nám do kontextu toho čo prezentujeme radi ju zaradíme do nášho vysielania. Stačí poslať info a linky z licenciou na .(JavaScript must be enabled to view this email address).

Ako a kde licencujem svoju tvorbu pod creative commons?

Vložením kódu konkrétnej licencie, ktorú si sami vygenerujete TU na stránku kapely/hudobníka, alebo prezentáciou svojej tvorby pod creative commons na stránkach Bandcamp, Jamendo, alebo Soundcloud. Každá zo stránok poskytuje nástroj na licencovanie.

Kto môže požiadat o reláciu v Radiu Bunker?

Hudobníci produkujúci svoju vlastnú hudbu, ktorý sú otvorení pre jej zdieľanie pod niektorou z licencií creative commons. Súhlas s licenciou creative commons je základnou podmienkou účasti v Radiu Bunker.

Po relácii v Radiu Bunker je potrebné registrovať sa na našej stránke, súhlasiť s podmienkami použitia a poskytnúť svoj súhlas ONLINE v podobnej forme ako nájdete TU

Ako nás možte kontaktovať?
E-mailom na .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Priložte do správy informácie o kapele a linky na vašu tvorbu (vrátane živého vystúpenia). Odpovieme vám do 48 hodín a ak sa rozhodneme poskytnúť vám priestor pošleme vám zároveň všetky informácie týkajúce sa živej relácie v kocke. (scénar relácie, technicke požiadavky, kontakty, časy, mapky, info o creative commons atď).

Kto a na základe čoho rozhoduje o tom komu bude v rámci živých relácii poskytnutý priestor?

Team Radia Bunker na základe toho ako nás vaša hudobná produkcia osloví. Pozývame, len hudobníkov, ktorí sú zohratí a ktorých tvorba má pre nás výpovednú hodnotu a potenciál. S tohto dôvodu si vyhradzujeme aj právo reláciu neposkytnúť.

Koľko sa na reláciu čaká?
Väčšinou okolo pol roka

Koľko relácia zvyčajne trvá?
Hodinu až 90 minút.

Aká je základná štruktúra relácie:

Relácia prebieha formou troch hovorených vstupov (10 - 15 min jeden) a troch      hudobných vstupov (15 až 20 min jeden) t.j 3/3.

Čo si treba zo sebou priniesť?

Vlastné nástroje (vratane bicich) a kombá. Zbytok techniky zabezpečime my.

Kde si môžem vypočuť uplynulé relácie Radia Bunker?
V našom ARCHIVE a tie posledné aj v našom PODCASTE

Je možné hrať covery, púšťať prebrané beaty, alebo audio z filmov a pod?

Nie

Som členom SOZA, alebo iného ochranného zväzu. Môžem prísť do radia Bunker prezentovať svoju tvorbu?

Nie, nie je to možné. Členstvo v ochranných zväzoch momentálne zmluvne nepovoľuje šírenie vašej tvorby inak ako formou ALL RIGHTS RESERVED, zatiaľčo licencie creative commons, ktoré využívame fungujú formou SOME RIGHTS RESERVED.

Poskytuje Radio Bunker priestor aj nehudobným hosťom?

Jedným z cieľov Radia Bunker je aj prezentovať a zviditeľnovať ľudí, ktorí svojou činnosťou vytvárajú hodnoty, ktoré prispievajú k pozitívnym zmenám v prostredí v ktorom sa uskutočňujú. Ak patríte k takýmto ľuďom a máte záujem nám prísť do Bunkru o vašej činnosti povedať pár slov kontaktujte nás na e-mail .(JavaScript must be enabled to view this email address) a priložte do správy informácie o vašom subjekte vrátane linkov. Odpovieme vám do 48 hodín.

Technické informácie:

Ak sa vám náš prehrávač zobrazuje príliš veľký použite CTRL a SCROLL a nadstavte si prijateľnú veľkosť.

Keď sa vám nemenia názvy hraných songov updatnite si Adobe Flash Player.

Ak chcete používať equalizer a iné vymoženosti audio playerov využite možnosť buttonov M3U, alebo XSPF v hornej časti prehrávača.

Keď máte problémy v prehliadači Internet Explorer použite Mozilla Firefox, Google Chrome, Operu, alebo akýkoľvek iný prehliadač.