U zdechnutej kočky (Epizóda 1) - ÚVOD

zakladatelia, prevádzkári, barmani, hudobníci, dramaturgovia, ale aj návštevníci a podporovatelia trnavskej kultúrnej alternatívy po roku ´89 sa spoločne stretli , aby si zaspomínali na časy strávené v Káčku či Arche


Cieľom podujatia bolo opätovné otvorenie komunikácie a zosieťovanie ľudí, ktorí sa podieľali na vzniku priestorov, ako aj ich nasledovníkov.

Počas večera sa uskutočnilo neverejné nahrávanie diskusie v priestoroch Archy, v ktorej sa preberali rôzne obdobia oboch klubov od ich vzniku až po súčasnosť. Účastníci diskusie si spolu zaspomínali na svoje začiatky, akými “nástrahmi” prechádzali počas svojho pôsobenia, spomínali sa dobové aj spoločenské pomery, nástup alternatívnej hudobnej scény, prepojenie s akademickou pôdou a mnoho iného.
Správou večera sa stala informácia, že ArtKlub /Káčko/ na Hlavnej 17, je pravdepodobne prvým alternatívnym klubom na Slovensku.

videozáznam diskusie:

Organizátori projektu U zdechnutej kočky pripravujú aj ďalšie podobné podujatia. Okrem toho chcú zdigitalizovať materiály súvisiace s 27-ročným obdobím najstaršieho klubu na Slovensku. Práve preto bol v rámci tejto akcie spustený aj crowdfunding, ktorý má čiastočne zabezpečiť tento časovo i dátovo obsiahly projekt
crowdfunding na startLabe

 

záznam vo formáte MP3

 

záznam na archive.org


faceBook
fotoAlbum
youTube


archív jednotlivých epizód