Projekt Stready

projekt pravidlných relácii - otvorený priestor


Projekt Stready je v skratke priestorom vytvoreným pre ľudí, ktorých snom bolo a je moderovanie vlastných živých relácií vrátane poskytnutia technickej asistencie pri plnení tohoto sna alebo zámeru.

Týmto spôsobom chceme prispieť k šíreniu informácií, vízií, skúseností a pohľadov, pre ktoré nie je v lokálnych médiách dostatok priestoru, ale tiež k posilňovaniu sebadôvery formou asistencie na požiadanie a odbúravaniu prekážok u talentovaných ľudí, ktorí sa takouto aktivitou chcú zodpovedne zaoberať.

Pri vytváraní vlastných relácií má záujemca o participáciu na projekte voľné ruky, čo znamené, že ak má jeho plánovaný cyklus relácií jasnú koncepciu, žiadnym spôsobom nevstupujeme do priamej realizácie relácií. O našom zámere vypovedá aj názov projektu - “stready”, ktorý je vlastne kombináciou slov, alebo slovnou hračkou - ako team v Bunkri akceptujeme, že každý svojim životom mieri do nejakého stredu a my mu vytvárame priestor v stredy to komunikovať a sme ready ho plne akceptovať.

Samozrejme, že určité podmienky predsa len splnené byť musia. Podmienky je slovo, ktoré naozaj veľmi neradi používame, avšak v prípade média, ktorým Rádio Bunker je, je vymedzenie základných mantinelov nutnosťou.
Týmito podmienkami spolupráce sú:

  • apolitickosť (v zmysle vzťahu k reálnej politike štátu),
  • overenie šírených informácií moderátorom (nešírenie neoverených informácií),
  • nešírenie xenofóbnych, rasistických a iných názorov a pohľadov, ktoré popierajú základné, ale aj ostatné práva a slobody jednotlivcov, skupín alebo komunít,
  • licencia Creative Commons pri prezentácii hudby


Podmienky súvisia hlavne s filozofiou projektu Rádio Bunker. Viac o tom, čím Rádio Bunker je a chce byť sa dočítaš TU a TU, ale aj v našich stanovách TU. V prípade nesplnenia podmienok si združenie Godot Projekt vyhradzuje právo pásmo relácií ukončiť.

Viac informácií o projekte Stready sa dozvieš TU

Momentálne realizované pásma relácií:

Stready s Kansertom - klik
pásmo relácií o hip-hopovej komunite hlavne v prostredí mesta Trnava
kontakt: .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Stream Rádia Bunker

logo